УКАЗАТЕЛЬ БОЛЕЗНЕЙ ЗДЕСЬ  КОНСУЛЬТАЦИЯ ВРАЧА ЗДЕСЬ

Интересное в сети

Дополнительное меню

 • Главная страница
 • Топ новости


  Реклама


  Интересное в сети


  Реклама


  Украинская Баннерная Сеть

   

  Блекота чорна

  автор: admin | Просмотров: 3192 |Дата: 29-01-2011, 20:46
  Блекота чорна - Нуозсуатіз шдег Ь. Українське назва-«ие - блекота чорна. Народні назви-люлюх, бльокот-собачий.
  Сімейство Пасльонові - 8о1апасеае.
  Бур'янисті дворічна трав'яниста рослина висотою 30-60 см, з розгалуженим, прямостоячим, циліндричним стеблом, Гус ¬ то покритим м'якими залозистими волосками. Листя черго ¬ ні, сидячі, подовжено-овальні, м'які, клейкі, глибоко-.виемчато-зубчасті, зверху темно-зелені, знизу сірувато-зелені ¬ ні. Досить великі квітки зібрані на верхівках стебел • і гілок у вигляді одиночних завитків. Віночок п'ятилопатевий, бруднувато-жовтий, з темно-фіолетовими жилками. Чашечка зелена п'ятилопатевий, покрита м'якими волосками, клейка, залозиста. Плід - двухгнездная яйцеподібна коробочка, відчи ¬ няється кришечкою; насіння дрібне, буро-сірі (рис. 5).
  Цвіте з червня до жовтня.
  Дуже схожа з дворічної біленої однорічна форма, рас ¬ дається як окремий вид (Нуозсуатіз а ^ гезПз КН). Вона відрізняється від Нуозсуатіз п1 § ег неветвістий стеблом і не має прикореневої розетки листя.
  Блекота - сильно отруйна рослина. Діти отруюються її насінням, приймаючи їх за мак.
  Росте на засмічених місцях, по садах, городах, дворах, пус ¬ тирям, на вулицях, уздовж доріг, під сараями тощо
  Райони збору - всі області України.
  Збирають листя. Дворічна блекота звичайно дає два збори листя: у першому році восени збирають розеткові лис ¬ тя, на другий рік - стеблові листки під час цвітіння. • З однорічної блекоти збирають листки під час цвітіння.
  Техніка збору та сировинної обробки. Витри ¬ Гів'а або зрізають всю рослину, обривають стеблові листя.
  Сировина укладають пухко у кошики чи мішки. При сорті ¬ ровке видаляють всі брудні листя, стебла, плодові коробочки та інші домішки.
  Сушать на горищах, під навісами та в інших провітрюваних приміщеннях, розкладаючи тонким шаром листя - у кілька листя на підстилці, веялочних решітках, полотні, газет ¬ ної папері. Почорнілі і побурілі при сушінні листя уда ¬ люють. Після роботи з біленої потрібно мити руки з милом і не ка ¬ саться ними очей. Папір, на якій сушилися листя, обов'язко ¬ но спалювати.
  Зберігання. Зберігають листя блекоти з предосторож ¬ ністю (список Б); на складах - в тюках по 50-100 кг, а в апте ¬ ках - у бляшанках або закритих ящиках. Термін зберігання 2 роки.
  Склад та застосування. Листя блекоти, як і всі рослини ¬ ня, містять отруйні алкалоїди гиосциамин і гіосцін або скополамін, а також алкалоїд атропін, найбільш широко при-змінюється (у вигляді сірчанокислої солі) в медицині.
  Блекота як лікарська рослина застосовується з древньою ¬ ших часів. Вона була широко відома вавилонянам, Єгипту ¬ нам, персів і арабів, у древній Греції і Римі.
  Застосовується як заспокійливий, протисудомний і більш ¬ вгамовує засіб. У підвищених дозах діє збуджую ¬ ще, що давно підмічено народом і знайшло своє відображення в по ¬ говірком: «блекоти об'ївся». Препарати блекоти (густий і сухий екстракти) призначаються всередину як засіб спазмолітичну і болезаспокійливу. Зовнішньо застосовується «білені масло» (при ¬ готовляется настоюванням подрібнених і попередньо смо ¬ вило сумішшю 95 °-го спирту і розчину аміаку листя на соняшниковій або арахісове олії). Є анестезуючою засобом у складі натирань при невралгіях, міозитах і арт-ралгіях.
  Листя блекоти входять до складу препарату «астматола» (анти ¬ астматичний курильний збір), що застосовується при бронхіаль ¬ ної астмі.
  Вся необходимая информация о заболевания зубов находиться в ашей энциклопедии народной медицины. шаблоны для dleскачать фильмы
   
   
  Другие новости по теме:
 • Вахта трілістной
 • Барвінок малий
 • Багно звичайне
 • Алтей лікарський
 • Аир болотный
 • Комментарии (0)  Распечатать
  «На нашем сайте вы найдете множество рецептов от различных заболеваний, сможете узнать подробней о Блекота чорна, а также изучить народные методы Блекота чорна лечения. »
   

  Реклама

  1

  РЕКЛАМА

  2

  Реклама


 • Реклама


 •  Народная медицина - народные средства и рецепты от всех болезней! mediki.in.ua 2009-2018 g.   Все материалы на сайте взяты из открытых источников. Все права на публикуемые текстовые материалы принадлежат их владельцам, и администрация не несет ответственность за их использование.     Rambler's Top100
  В энциклопедии присутствует травник, в которых есть необходимые лекарственные травы, лекарственные растения, есть траволечение. На сайте собрвны народные рецепты, народные средства от многих болезней. Также присутствует нетрадиционная медицина, профилактика заболеваний, есть все необходимые народные рецепты, бабушкины рецепты. Все это Вы сможите найти у нас для лечение заболеваний. Ведите здоровый образ жизни. У нас не только Интересное в сети, Топ новости, Реклама.