УКАЗАТЕЛЬ БОЛЕЗНЕЙ ЗДЕСЬ  КОНСУЛЬТАЦИЯ ВРАЧА ЗДЕСЬ

Интересное в сети

Дополнительное меню

 • Главная страница
 • Топ новости


  Реклама


  Интересное в сети


  Реклама


  Украинская Баннерная Сеть

   

  Барвінок малий

  автор: admin | Просмотров: 4171 |Дата: 29-01-2011, 20:45
  Барвінок малий - Утса ттог Ь. Українська назва - барвшок малий.
  Сімейство кутрових - Аросупасеае.
  Дрібний, вічнозелений повзучий полукустарнічек. Неплідна ¬ носять стебла лежачі, розгалужені, до 70 см довжини, докір ¬ ються по вузлах; квітучі пагони прямостоячі. Листя на коротких черешках, еліптичні, голі, блискучі, шкірясті, зимуючі, 3-7 см довжини. Квітки блакитні, поодинокі в пазухах листків. Цвіте в травні - червні. Рослина отруйна (рис. 2).
  Росте в лісах, переважно грабових чи дубово-грабових, на узліссях, іноді по чагарниках, степовим схилах, у балках. Найчастіше зустрічається на Правобережжі. Культивується і дичавіє.
  Райони збору - Київська (Васильківський, Києво-Свя-Тошинський і Ставищенський райони), Чернігівська (Ніжинський район, Прилуки), Волинська (Володимир-Волинський район, Цу-мань), Закарпатська, Чернівецька, Одеська, Черкаська,
  Полтавська, Кіровоградська », Тер-нопольская, Рівненська, Хмельн ¬ цкая, Івано-Франківська і Кримська області.
  Збирають неодревеснев ¬ ли стебла з листям на початку цвітіння (травень - червень).
  Техніка збору і сирь ¬ євою обробки. Квітучі стебла барвінку зрізають ножна ¬ цями. Виривати (висмикувати) забороняється, оскільки це веде до загибелі всього рослини. Зібрано ¬ ву траву сушать під навісом або на горищах. Після сушіння уда ¬ люють сторонні домішки.
  При зборі і заготівлі Барвін ¬ ка слід дотримуватися осторож ¬ ність: під час роботи не ка ¬ саться слизових оболонок рота і очей, після роботи обов'язково мити руки.
  Зберігання. Зберігають у сухих
  добре провітрюваних приміщеннях з дотриманням зберігання сильнодіючих рослин (за списком Б).
  Склад та застосування. Містить алкалоїди пубесцін і мінорін. Дослідженнями А. П. Орєхова і встановлено, що екстракт барвінку та алкалоїд вінін сильно по ¬ ніжают кров'яний тиск.
  Лікувальні властивості барвінку використовують з давніх часів. Згадки про лікувальному застосуванні інших видів цієї рослини є у Плінія Старшого і Діоскорид.
  У народній медицині барвінок малий застосовують при маточ ¬ них і носових кровотечах, при проносах, захворюваннях легенів і кишкового тракту, запаленні слизової оболонки рота та піднебіння, що сочиться висипки з смердючими виділеннями, струпьевих захв-нях (особливо у дітей), що зудить висипки.
  Зовнішньо застосовується для натирання, всередину у вигляді спир-топой витяжки. У науковій медицині з барвінку малого при ¬ змінюють препарат «девінкан» як гіпонтензівное засіб.
  Подібні види. Досить широко поширений на Україну і інший вид - барвінок трав'янистий (Утса НегЬасеа
  е1 КН). Виростає по чагарниках, в листяних, переважно байрачних лісах, а також у цілинних степах ^ Поширений у степових і лісостепових районах, а також у лісах Криму. Відмінні ознаки: листя ніжні, яйцеподібні, «а зиму опадають, квітки фіолетові.
  Барвінок трав'янистий також має значення як лікарських-.ное рослина. Однак його ще не заготовляють.
  У культурі досить широко поширений барвінок біль ¬ шої (Утса та] ог I,.), Іноді дичавіє (особливо на півдні). За ¬ готовка цього виду допускається.
  Вся необходимая информация о острые хирургические заболевания брюшной полости находиться в ашей энциклопедии народной медицины. шаблоны для dleскачать фильмы
   
   
  Другие новости по теме:
 • Вахта трілістной
 • Блекота чорна
 • Багно звичайне
 • Алтей лікарський
 • Аир болотный
 • Комментарии (0)  Распечатать
  «На нашем сайте вы найдете множество рецептов от различных заболеваний, сможете узнать подробней о Барвінок малий, а также изучить народные методы Барвінок малий лечения. »
   

  Реклама

  1

  РЕКЛАМА

  2

  Реклама


 • Реклама


 •  Народная медицина - народные средства и рецепты от всех болезней! mediki.in.ua 2009-2018 g.   Все материалы на сайте взяты из открытых источников. Все права на публикуемые текстовые материалы принадлежат их владельцам, и администрация не несет ответственность за их использование.     Rambler's Top100
  В энциклопедии присутствует травник, в которых есть необходимые лекарственные травы, лекарственные растения, есть траволечение. На сайте собрвны народные рецепты, народные средства от многих болезней. Также присутствует нетрадиционная медицина, профилактика заболеваний, есть все необходимые народные рецепты, бабушкины рецепты. Все это Вы сможите найти у нас для лечение заболеваний. Ведите здоровый образ жизни. У нас не только Интересное в сети, Топ новости, Реклама.