УКАЗАТЕЛЬ БОЛЕЗНЕЙ ЗДЕСЬ  КОНСУЛЬТАЦИЯ ВРАЧА ЗДЕСЬ

Интересное в сети

Дополнительное меню

 • Главная страница
 • Топ новости


  Реклама


  Интересное в сети


  Реклама


  Украинская Баннерная Сеть

   

  Аир болотный

  автор: admin | Просмотров: 2097 |Дата: 29-01-2011, 20:36
  Аїр болотний - Асогіх са! Ати § Ь. Українська назва - а'ф тростини. Народні назви - лепеха, лшаха, татарське зьлля, 1р, явр, шувар, татарщина, татарник, а1р пахучий, 1рній Корша; пахучка болотна.

  Сімейство Ароїдні - Ага-сеае.
  Аїр - багаторічна трав'яні-стое рослина з товстим повзучим розгалуженим кореневищем, внут ¬ ри білим, зверху бурувато-жел ¬ критим або зеленувато-жовтим; у мулистій грунті воно утворює численні коріння. Висота рослини 60-120 см. Листки ме-чевидно, загострені, м'ясисті, їх ширина 8-20 мм. Стебло сплюснутий, неветвістий, з одного боку злегка жолобчастий, з протилежного - з гострим ребром. Квітки дрібні, зеленова ¬ ті, зібрані в м'ясисте соцве ¬ тя-початок (рис. 1). Цвіте у червні - липні.
  В умовах Україна насіння не визрівають. Розмножується аїр тільки вегетативним способом Рис. ,. А болотний (с,
  (Кореневищами). Подібний вид-ірис болотний.

  Росте на болотах, заболочених луках, по берегах річок, озер, ставків.
  Райони збору. Поширений аїр болотний по всій території Україні, крім Карпат та Донецької Лісостепу. Од ¬ нако заготовки його найбільш доцільно проводити в облас ¬ тях, розташованих в Поліссі та Лісостепу: Волинській, Вінниця ¬ кою, Житомирській, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Харківської, Черкаської, Чернігівської. На півдні України зустрічається по долинах річок. . Збирають кореневища.
  Найбільш підходящим періодом збору кореневищ аїру явля ¬ ється осінь (вересень - жовтень), коли знижується рівень під ¬ ди, що полегшує роботу.
  Техніка збору та сировинної обробки. Корне ¬ вища викопують лопатами або плугом, а на мулистих місцях з ¬ залучають граблями. Зібрані кореневища швидко і ретельно промивають у проточній воді, очищають від намулу, зрізають залишки листя, стебел і придаткові коріння. Кореневища пров'ялюють на повітрі або в провітрюваному приміщенні. Товсті корене ¬ ща розщеплюють уздовж на 2-3 частини і розрізають на шматки тривала при ¬ ної 15-20 см.
  При необхідності заготівлі кореневищ, очищених від на-ружной кори, зняття кори виробляють гострим ножем відразу ж після провяліванія, перед сушінням.
  Сушать кореневища аїру в добре провітрюваних приміщеннях по ¬, на печах або в сушарках при температурі не вище 30-35 °, розкладаючи тонким шаром.
  Зберігання. Готову сировину упаковується в тюки по 50 - 75 кг. Зберігається в сухих добре провітрюваних приміщеннях, так як кореневища аїру мають високу гігроскопічність. Термін зберігання 3 роки. Слід зберігати в присутності хлоро ¬ форма.
  Склад та застосування. Головними дійовими ве ¬ ществами кореневища аїру є ефірна олія (2-3% в сухих кореневищах) і гірку речовину акорін. Містить так ¬ ж аскорбінову кислоту, алкалоїд каламін, крохмаль, Дубіль ¬ ні та інші речовини і має фітонцидними властивостями.
  Застосовується кореневище лепехи (ірний корінь) в медицині у вигляді настою, спиртової настоянки і порошку в якості арома-тичного, шлункового і тонізуючого нервову систему засо ¬ ства. Аїр входить також до складу гіркої настоянки та деяких шлункових і апетитних сумішей (чаїв).
  Порошок його в значній кількості вживається в ве-терінаріі.
  Основним споживачем аїру тепер є парфумерна-промисловість, яка використовує це рослина для отримання ефірного масла, яке застосовується для ароматизації мила. Кореневище використовується також у лікеро-горілчаному виробництві. Аїр є предметом експорту.
  Подібні види. Недосвідчені збирачі нерідко замість-лепехи заготовляють кореневища ірису болотного (1пз рзеійасо-Гіз Ь.). Ця рослина легко відрізняється від аїру болотного круп ¬ ми жовтими квітками, що мають таку ж будову, як і в садових ірисів. Листя іриса болотного значно ширший і довший, ніж у аїру. Запаху рослина не має. Вся необходимая информация о последствия отравления находиться в ашей энциклопедии народной медицины. шаблоны для dleскачать фильмы
   
   
  Другие новости по теме:
 • Вахта трілістной
 • Блекота чорна
 • Багно звичайне
 • Арніка гірська
 • Алтей лікарський
 • Комментарии (0)  Распечатать
  «На нашем сайте вы найдете множество рецептов от различных заболеваний, сможете узнать подробней о Аир болотный, а также изучить народные методы Аир болотный лечения. »
   

  Реклама

  1

  РЕКЛАМА

  2

  Реклама


 • Реклама


 •  Народная медицина - народные средства и рецепты от всех болезней! mediki.in.ua 2009-2018 g.   Все материалы на сайте взяты из открытых источников. Все права на публикуемые текстовые материалы принадлежат их владельцам, и администрация не несет ответственность за их использование.     Rambler's Top100
  В энциклопедии присутствует травник, в которых есть необходимые лекарственные травы, лекарственные растения, есть траволечение. На сайте собрвны народные рецепты, народные средства от многих болезней. Также присутствует нетрадиционная медицина, профилактика заболеваний, есть все необходимые народные рецепты, бабушкины рецепты. Все это Вы сможите найти у нас для лечение заболеваний. Ведите здоровый образ жизни. У нас не только Интересное в сети, Топ новости, Реклама.